Warsztat online ,,Rekrutacja i selekcja – jak wybrać pracownika?” odbędzie się 05 kwietnia (środa), w godzinach: 11:30-13:30
Link do zapisów: Kliknij i przejdź do zapisu
Obecnie na każde ogłoszenie w bezpieczeństwie spływa od kilku do nawet kilkuset ofert kandydatów. Wielu z nich posiada umiejętności i kompetencje określone w ogłoszeniu o pracę, w niektórych obszarach nawet przekraczając wymagania. W innych przypadkach manager stoi przed decyzją czy nie lepiej jest wybrać pracownika, który ma niższe kwalifikacje, ale bardziej pasuje do zespołu.
Dobór pracownika, dziś nazywany selekcją jest bardzo ważnym działaniem, które może rzutować na działanie całej organizacji. Wiąże się z efektywnością całego zespołu, ponieważ osoba przychodząca do firmy, działu bezpieczeństwa, zespołu jak SOC, czy team (cyberbezpieczeństwo) z reguły musi się przez jakiś czas uczyć. Jak szybko rozpocznie pełną efektywność zależy zarówno od wdrożenia do pracy (temat innego warsztatu), ale również poprawnego wyboru najlepszego kandydata.
Co to znaczy najlepszy? Na to pytanie postaramy się odpowiedzieć w trakcie warsztatu.
W programie:
Uczestnicy spotkania otrzymają w pełni funkcjonalny plik, na którym trener zrealizuje kolejne zadania. Część wymagań zostanie pobrana z wcześniejszego warsztatu (opis kompetencyjny stanowiska).
WAŻNE: materiał z tego spotkania jest doskonałym dowodem na wykonanie poprawnej oceny kandydatów i ochronę managera przed zarzutami dyskryminacji i nierównego traktowania lub faworyzowania kandydatów.
UWAGA: z materiału wypełnionego w trakcie tego warsztatu korzystać będziemy na kolejnych wydarzeniach. Uczestnicy otrzymują tylko te materiały, które są realizowane w danym warsztacie.
O prowadzącym: Doświadczony manager w dziedzinie bezpieczeństwa. Od 1997 roku, a więc piastowania pierwszych stanowisk kierowniczych przeszedł wszystkie szczeble zarządzania, od kierownika liniowego, przez średni i wyższy szczebel, po stanowiska dyrektorskie i prezesa zarządu. Specjalista praktyk oraz pasjonat w dziedzinie zarządzania personelem (HR), który w praktyce wdrożył szereg systemów zarządzania, pomysłów na rekrutacje, opisów stanowisk, w tym kompetencji, ocen okresowych, wynagradzania wraz z systemami premiowania i nagradzania, w tym jako jeden z pierwszych w Polsce – systemów kafeteryjnych. Opracował i wdrożył w kilku instytucjach i firmach ścieżki kariery. W 1999 roku jako jeden z pierwszych wykonał ocenę kosztów rekrutacji na stanowisko, co było wkładem w modele wartościowania stanowisk pracy. Obecnie pracuje nad modelem i systemem mentoringu w bezpieczeństwie.