Warsztat odbędzie się 25 kwietnia 2023, 11:30-13:00 . Zapisz się na 4 dowolne warsztaty i skorzystaj z kodu rabatowego: ESSA4 dzięki któremu otrzymasz jeden warsztat w prezencie.
Łańcuch dostaw to stosunkowo nowe określenie w zagadnieniach cyberbezpeiczeństwa. W bezpieczeństwie fizycznym, szczególnie w obszarach zarządzania ciągłością działania to temat bardzo dobrze zrozumiany i przygotowany. Analizując zapisy motywów dyrektywy NIS 2 można odnieść wrażenie, że stał się on jednym z kluczowych elementów, co z punktu widzenia cyberbezpeiczeństwa jest zrozumiałe. Dla podmiotów, które będą realizowały zadania NIS 2 w zakresie wysokiego poziomu cyberbezpeiczeństwa Unii Europejskiej zagadnienie to może być trudniejsze do zrozumienia. Wynika to z faktu, że występować mogą w dwóch głównych rolach:
Łańcuch dostaw (z angielskiego supply chain) często przyjmuje formy bardziej zbliżone do sieci dostaw (supply matrix). Mimo, że określenie to się nie przyjęło, obrazuje dużo lepiej z czym na dziś mamy do czynienia, nie tylko w cyberprzestrzeni, ale również w normalnym funkcjonowaniu organizacji.
Warto również pamiętać, że zarządzanie łańcuchem dostaw to nie jest domena specjalistów lub managerów bezpieczeństwa, czy też cyberbezpeiczeństwa. Ich rola to zarządzanie bezpieczeństwem łańcucha dostaw, a więc ścisła współpraca z managerami łańcuchów.
W trakcie naszego webinaru podzielimy się doświadczeniami w zarządzaniu ciągłością działania, zasadami oceny odporności ogniw w łańcuchu dostaw oraz wprowadzimy w podstawy koncepcji zarządzania, w tym zasadą Mercedesa.
Program spotkania: